Dživipen je realizátorem projektu Pomoc sociálně vyloučeným romským obyvatelům města Opavy k pracovní integraci

Přidáno 4.7.2013. Zařazení: Co je u nás nového

č.projektu: CZ.1.04/3.3.05/96.00092
Dne 15.3.2013 sdružení DŽIVIPEN začalo realizovat projekt z ESF ČR pod názvem „Pomoc sociálně vyloučeným romským obyvatelům Opavy k pracovní integraci“, reg.číslo projektu CZ.1.04/3.3.05/96.00092. Občané města Opavy z romské minority i ostatní sociálně znevýhodnění byli seznámeni s tímto projektem, který v sobě nese nejen rekvalifikace, ale též i možnost následného zaměstnání. Tento projekt se liší od minulého projektu tím, že zajišťuje větší možnosti uplatnění se na trhu práce. Rekvalifikační kurzy jsou na tyto obory:
údržba veřejné zeleně, strážný, získání profesního průkazu řidiče sk.C + skupiny E (přívěsy, návěsy).
Koordinátor cílové skupiny oslovil občany jak z vyloučených lokalit, tak i občany se sociálním znevýhodněním, předával jim letáky, které informovaly o možnostech rekvalifikace a o následném zaměstnání. Občané byli vděční za poskytnuté informace a začali se přihlašovat do naší kanceláře v DŽIVIPENU na obory, které jsme nabízeli.
Začátkem měsíce dubna 2013 jsme zahájili Motivační modul a přípravu k Finanční gramotnosti. V měsíci červnu téhož roku byly zahájeny rekvalifikační kurzy na obor údržba veřejné zeleně a na obor strážný. Dále se připravujeme na zahájení rekvalifikace na obor řidič skupiny C – profesionál.
Projekt je pro občany z vyloučených lokalit vhodný i tím, že studium na tyto obory zvládne i osoba se základním vzděláním.
V měsíci červnu 2013 jsme na Dni sociálních služeb tento projekt představili veřejnosti formou letáků, kde jsme prezentovali možnosti nabízení dalšího vzdělávání. Tato propagace se setkala s velkým ohlasem veřejnosti, neboť je to jedna z mála věcí, která umožňuje pozitivní uplatnění na trhu práce a lepšímu náhledu majority na romskou minoritu.

Předseda sdružení DŽIVIPEN Marek Lévay
zpracovala: Monika Gregorová


Tento příspěvek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Přidejte komentář